ایمن پلیمر شیمی

فوم پلی یورتان مخصوص بسته بندی

فوم پلی یورتان مخصوص بسته بندی

تاریخ انتشار : 26 اسفند 1402
فوم های پلی یورتان مخصوص بسته بندی، یک فوم سلول باز با چگالی حدود 8 تا 15 کیلوگرم بر متر مکعب است که… در درجه اول برای محافظت (در برابر ضربه) از محصول سبک و ظریف با شکنندگی بالا استفاده می شوند. این فوم از آنجایی که مقاومت ضربه بالایی دارد، در بسته بندی به […]

فوم های پلی یورتان مخصوص بسته بندی، یک فوم سلول باز با چگالی حدود 8 تا 15 کیلوگرم بر متر مکعب است که…

در درجه اول برای محافظت (در برابر ضربه) از محصول سبک و ظریف با شکنندگی بالا استفاده می شوند. این فوم از آنجایی که مقاومت ضربه بالایی دارد، در بسته بندی به عنوان یک جاذب ضربه عمل کرده و از جسم بسته بندی شده در حین حرکت در برابر آسیب محافظت می کند. صنایع مختلف نشان می دهند که فوم پلی یورتان می تواند ضربه های متعدد را جذب کند، به همین دلیل برای بسته بندی وسایل شکننده در طیف وسیعی از وزن و اندازه مناسب است.

ضخامت فوم تنها به عنوان جاذب انرژی مورد توجه قرار نمی گیرد. برای اشیا سنگین تر یا اشیایی که پیش بینی می شود ضربه های بزرگی به آنها در حین شرایط حمل و نقل وارد شود، ممکن است مواد فوم پلی یورتان با چگالی بیشتر و یا ضخامت بیشتر پیشنهاد گردد (می تواند مناسب باشد). از آنجایی که فوم با چگالی بالاتر انرژی را به طور موثرتری جذب می کند، می تواند فرصتی را برای بهینه سازی فضای بسته بندی و کاهش اندازه کلی آن در حمل و نقل کالا ایجاد نماید.

این فوم محصولی همه کاره (چند منظوره) است و می تواند مطابق با درخواست مشتری ساخته شود و بسته بندی حاصل از این فوم، در عین حال که به خوبی از کالا محافظت می کند، بسیار مقرون به صرفه است. این فوم با فوم منعطف یا دارای حافظه متفاوت است و با استفاده از فرآیند اختلاط منحصر به فردی تولید و به ماده ای جامد تبدیل می شود. علاوه بر این، این فوم می تواند به راحتی برای مهارکردن و بسته بندی اشیا به راحتی شکل و حالت پذیرد (در هنگام تزریق مواد به صورت مایع بوده و تمامی نواحی را پر کرده و سپس شکل می گیرد).

اصول بسته بندی با مواد ImPol 110 :

فوم پلی یورتان (دو جزیی شامل ImPol 110 و ImIso 370) به کیسه های مخصوصی (عموما پلی اتیلن با چگالی بالا) تزریق می شود و به اصطلاح در محل شکل می گیرد.
به محض اینکه مواد با یکدیگر مخلوط شدند، به اطراف محصول جریان می یابند و فضای آزاد جعبه مقوایی که محصول در آن ذخیره شده است را در کسری از ثانیه در دمای محیط پر می کنند.
فوم پلی یورتان ImPol 110 بعد از استفاده تا 200 برابر حجم مایع خود منبسط می شود.

تزریق فوم پلی یورتان مخصوص بسته بندی
تزریق فوم پلی یورتان مخصوص بسته بندی

ویژگی و کاربرد این محصول:

فوم پلی یورتان ImPol 110 با پر کردن کامل تمامی منافذ (با اشکال مختلف)، قابل استفاده برای بسته بندی محصولات متنوعی است.
مشتری محصول را بدون هیچ گونه آسیب دیدگی ناشی از حمل و نقل دریافت می کند، از آنجایی که محصول به طور حرفه ای در یک کارتن سبک بسته بندی شده است. به بیان دیگر، با تزریق این فوم در داخل جعبه، احتمال آسیب دیدن وسایل شکننده کاهش پیدا می کند زیرا که فضایی برای جابه جا شدن در اختیار ندارند.
این روش برای بسته بندی شیشه، ظروف چینی، اشیا-هنری زیبا، عتیقه جات، آلات موسیقی، لوازم بهداشتی، رایانه ها، لوازم حساس، مبلمان و مجموعه کالاهای شکننده استفاده می شود.

فوم بسته بندی پلی یورتانی


در نهایت لازم به ذکر است که این روش بسته بندی از آنجایی که می تواند مطابق با نیاز ما تولید شود دارای مزیت بزرگی است. واکنش شیمیایی در اطراف محصول مورد نظر انجام می شود، از این رو، هر بسته بندی منحصر به فرد یا متفاوت با دیگری است. بنابراین، شرکت هایی که محصولات متنوع و متفاوتی دارند یا خط تولید آنها به گونه ای است که نیازمند بسته بندی های یکسان نیست، این روش بسته بندی برای آنها بسیار سودمند خواهد بود. از طرفی، برخی مواد شیمیایی نسبت به ضربه ناگهانی حساس هستند و بسته بندی ویژه ای برای آنها لازم است با این روش به خوبی بسته بندی و از آسیب های احتمالی محافظت می شوند.

اگر فوم های پیش ساخته را در اطراف محصولی با لبه های تیز قرار دهید، این لبه ها به فوم (بسته بندی) آسیب می زند. پس با توجه به اینکه این فوم در محل شکل می گیرد یک محافظت محکمی را ایجاد می کند که لبه های تیز محصولات به آنها آسیبی نخواهد رساند. در نتیجه، محصولاتی که لبه های تیزی دارند این روش بسیار خوبی برای بسته بندی آنها است. همچنین، روشی اقتصادی است که به طور چشمگیری هزینه های بسته بندی را کاهش می دهد.

مقاله تهیه شده در واحد تولید محتوا شرکت ایمن پلیمر شیمی
استفاده از مقالات تنها با ذکر منبع مجاز است.

مجله ایمن پلیمر شیمی

دانستنی‌های پلی یورتان