ایمن پلیمر شیمی

پلی یورتان یکی از مواد پرکاربرد و متنوع است که در صنایع مختلف از جمله در صنعت برق و الکترونیک به کار گرفته می‌شود. فوم‌های پلی یورتان دارای خصوصیات عایق الکتریکی مناسبی هستند و می‌توانند در ساخت قطعات مختلف الکتریکی و الکترونیکی، از جمله در درزبند تابلوهای برق و دسته سیم‌ها بکار روند.

بدین معنی که خواصی که برای استفاده از فوم پلی یورتان برای کاربرد در سیم‌ها در بخش موتور مطرح می‌شود شامل انعطاف‌پذیری در دماهای پایین، ازدیاد طول مناسب، مقاومت شیمیایی، پوسته‌ای محافظ در برابر سیال، چسبندگی به مواد داخلی، وزن و پایداری فیزیکی و شیمیایی است. به همین دلیل، این فوم‌ها مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی از خود نشان می‌دهند که تضمین کننده عملکرد بهینه تابلوهای برق می‌باشند.

از طرفی، عایق‌بندی سیم‌ها نقش اصلی را در حفاظت از آن‌ها ایفا می‌کند. رطوبت، نوسانات دمایی، مواد خورنده و دیگر شرایط محیطی، همگی مواردی هستند که باید در طراحی دسته سیم‌ها مد نظر قرار گیرند. یکی از این مواد عایق کننده پرمصرف که برای نگهداری از سیم‌ها و مونتاژکاری آن‌ها استفاده می‌شود پلی یورتان است.

انواع فوم‌های پلی‌یورتانی ارائه شده توسط شرکت ایمن پلیمر شیمی برای استفاده در صنعت برق و الکترونیک شامل:

پلی-یورتان-در-صنعت-برق

فوم درزبند

درزبندهای پلی یورتانی برای کاربردها در محدوده دمایی بین -۴۰ °C تا ۸۰ °C برای درزگیری در مقابل گرد و غبار و رطوبت مناسب هستند و به طور گسترده در صنعت خودروسازی، الکترونیک، الکتریسیته و روشنایی استفاده می‌شوند.

فوم دسته سیم

دسته سیم، اغلب به عنوان مونتاژ کننده سیم‌ها یا کابل‌ها برای منظم نگه داشتن آن‌ها بکار می‌رود. پلی یورتان، ماده‌ای متداول برای محفاظت از سیم‌ها در برابر سایش و رطوبت می‌باشد.

کاربردهای محصولات

برخی از کاربردهای پلی یورتان در صنعت برق و الکترونیک در زیر بیان شده است:

فوم دسته سیم پلی یورتان

فوم دسته سیم

جمع کردن سیم‌ها برای حفظ فضا به خصوص در کاربردهایی مانند خودروسازی از اهمیت زیادی برخوردار است. دسته سیم، ...
فوم درزبند

فوم درزبند

فضای داخلی ورودی‌های الکتریکی باید تمیز، خشک، بدون رطوبت و گرد و غبار باشد تا اجزای داخلی آن به ...

خدمات پس از فروش

ایمن‌پلیمر هیچ‌گاه ‌‌
مشتریان خود را تنها نخواهد گذاشت

مجله ایمن پلیمر شیمی

دانستنی‌های پلی یورتان