ایمن پلیمر شیمی

پلی یورتان یک ماده بسیار متنوع و با کاربردهای فراوان است که از تولید قطعات و لوازم تا کفپوش ها، در صنعت ورزشی بکار می‌رود. در این صنعت، قطعاتی مانند دسته راکت تنیس یا پوشیدنی‌های محافظ جسم، از پلی یورتان ساخته می‌شوند. این قطعات، به دلیل سبکی و همچنین مقاومت در برابر ضربه‌ها مورد توجه قرار گرفته اند. این پلیمر، از آنجایی که انعطاف‌پذیری و دوام بالایی دارد، حتی در تولید برخی از توپ‌های فوتبال یا بسکتبال مورد استفاده قرار گرفته است.

علاوه بر آن، به کمک کفپوش‌های پلی یورتانی می‌توان از سطح در برابر خوردگی، شرایط محیطی، سایش و دیگر نواقص محافظت کرد. همچنین، این پوشش‌ها مقاومت نسبت به لک شدگی، خراش و لغزندگی از خود نشان می‌دهند. فوم سرد، فوم اینتگرال و کفپوش از جمله محصولات شرکت ایمن پلیمر شیمی برای این صنعت هستند.

فوم اینتگرال

فوم اینتگرال یا خود پوسته، دسته‌ای از فوم‌های پلی یورتانی با خواصی ویژه است. این فوم، ترکیبی از وزن سبک فوم منعطف و پوسته‌ای سخت یا چقرمه را دارد.

فوم کفپوش

این کفپوش‌ها سطحی صاف و مسطح دارند که موجب می‌شود هیچگونه قارچ یا باکتری نتواند در آن‌ها رشد و نمو کند و همچنین، به راحتی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد.

فوم سرد

فوم‌های پلی یورتانی با جهندگی بالا که به آن‌ها فوم‌ سرد نیز گفته می‌شود، ساختاری سلول باز دارند و خواص فیزیکی عالی از جمله جهندگی بالا، دوام مناسب در طولانی مدت و قابلیت تحمل تنش مناسبی را از خود بروز می‌دهند.

کاربردهای محصولات

تعدادی از کاربردهای پلی یورتان‌ها در این صنعت به شرح زیر است:

عایق اینتگرال

فوم اینتگرال (خود پوسته)

فوم اینتگرال یا خود پوسته، دسته‌ای از فوم‌های پلی یورتانی با خواصی ویژه است. این فوم، ترکیبی از وزن ...
فوم سرد

فوم سرد

فوم‌های پلی یورتانی با جهندگی بالا که به آن‌ها فوم‌های پخت سرد نیز گفته می‌شود، ساختاری سلول باز دارند ...
کفپوش

کف پوش

انواع گسترده‌ای از انتخاب‌ها به عنوان کف‌پوش از جمله سرامیکی، سیمانی، سنگی، چوبی، اپوکسی و… وجود دارند که می‌توانند ...

خدمات پس از فروش

ایمن‌پلیمر هیچ‌گاه ‌‌
مشتریان خود را تنها نخواهد گذاشت

مجله ایمن پلیمر شیمی

دانستنی‌های پلی یورتان