ایمن پلیمر شیمی

فوم پلی یورتان به ویژه فوم نرم (منعطف) کاربردهای گسترده‌ای را در صنعت پزشکی دارند و برای انجام درمان‌های متنوع، برای حفاظت از ابزارهای پزشکی حساس و برای بهبود راحتی بیماران بکار می‌روند. پلی یورتان‌ها موادی بی‌خطر و غیر سمی هستند که نقش حیاتی در پزشکی ایفا می‌کنند و در همه مقیاس‌ها حضور دارند؛ از مواد ساختمانی استفاده شده در ساخت بخش‌های بیمارستان تا وسایل جراحی، ایمپلنت ها، پروتز و در نهایت در دستگاه‌های پزشکی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. این فوم ها، علاوه بر خواص فیزیکی قابل تنظیم، این مواد می‌توانند زیست سازگار، اما در جایی که لازم باشد می‌توانند زیست تخریب‌پذیر نیز باشند. در بین انواع فوم نرم پلی یورتانی، مموری فوم‌ها محبوبیت بیشتری را در صنعت پزشکی به خود اختصاص داده اند. این فوم‌ها این قابلیت را دارند که نسبت به دما و فشار از خود واکنش نشان دهند. این ویژگی منحصر به فرد، به قطعات تولیدی از مموری فوم‌ها (بالشت، تشک و…) امکان شکل گیری مطابق با شکل بدن را می‌دهند. انواع فوم های پلی یورتانی ارائه شده توسط شرکت ایمن پلیمر شیمی برای استفاده در صنعت پزشکی شامل:

فوم اینتگرال

فوم اینتگرال یا خود پوسته، دسته‌ای از فوم‌های پلی یورتانی با خواصی ویژه است. این فوم، ترکیبی از وزن سبک فوم منعطف و پوسته‌ای سخت یا چقرمه را دارد.

پلی یورتان در پزشکی

فوم مموری

زمانی که جسم دارای وزن روی فوم ویسکوالاستیک قرار می‌گیرد، فوم به تدریج خود را با شکل جسم در می‌آورد و بعد از اینکه وزن آن برداشته می‌شود، فوم به آرامی به شکل اولیه خود باز می‌گردد.

فوم سرد

فوم‌های پلی یورتانی با جهندگی بالا که به آن‌ها فوم‌ سرد نیز گفته می‌شود، ساختاری سلول باز دارند و خواص فیزیکی عالی از جمله جهندگی بالا، دوام مناسب در طولانی مدت و قابلیت تحمل تنش مناسبی را از خود بروز می‌دهند.

کاربردهای محصولات

تعدادی از کاربردهای پلی یورتان‌ها در صنعت پزشکی در ادامه بیان شده است:

عایق اینتگرال

فوم اینتگرال (خود پوسته)

فوم اینتگرال یا خود پوسته، دسته‌ای از فوم‌های پلی یورتانی با خواصی ویژه است. این فوم، ترکیبی از وزن ...
فوم مموری

فوم مموری

فوم های مموری یا ویسکوالاستیک، به وسیله بازگشت آرام پس از تحت فشار قرار گرفتن شناخته می‌شوند. زمانی که ...
فوم سرد

فوم سرد

فوم‌های پلی یورتانی با جهندگی بالا که به آن‌ها فوم‌های پخت سرد نیز گفته می‌شود، ساختاری سلول باز دارند ...

خدمات پس از فروش

ایمن‌پلیمر هیچ‌گاه ‌‌
مشتریان خود را تنها نخواهد گذاشت

مجله ایمن پلیمر شیمی

دانستنی‌های پلی یورتان