ایمن پلیمر شیمی

اصغر امانی

گفت و گو مجله بسپار با مهندس اصغر امانی

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1401
شرکت ما یک شرکت تولیدی است البته… اسم فعلی ما از سال 82 انتخاب شده است. سابقه کار ما در پلی یورتان طولانی است؛ در ابتدا فعالیت ما در زمینه واردات مواد اولیه پلی یورتان بود اما در ده سال گذشته که تحریم ها جدی شد باعث شد به فکر ایجاد خط تولید خودمان بیفتیم […]

شرکت ما یک شرکت تولیدی است البته…

اسم فعلی ما از سال 82 انتخاب شده است. سابقه کار ما در پلی یورتان طولانی است؛ در ابتدا فعالیت ما در زمینه واردات مواد اولیه پلی یورتان بود اما در ده سال گذشته که تحریم ها جدی شد باعث شد به فکر ایجاد خط تولید خودمان بیفتیم که به مشکل مجوزها برخوردیم.

از آنجایی که خرید فرمولاسیون از خارج کار اشتباهی است زیرا آنها با توجه به شرایط هر منطقه، فصول سال و شرایط تولید تغییر می کند بنابراین، ما فرمول های خودمان را تاسیس کردیم و اکنون حدود صد و پنجاه فرمول داریم و بازار را تغذیه می کنیم. در واقع کار ما این است که مواد اولیه پایه را می گیریم و برای مصرف کننده نهایی آماده می کنیم؛ همچنین، فرمول ها را برای هر منطقه تغییر می دهیم تا مناسب آن شرایط جوی و ارتفاع شود.

علاوه بر فعالیت در پروژه های مختلف، ما بخش آموزش هم داریم؛ به کارخانه مشتری می رویم و نحوه استفاده از هر ماده خاص خود را آموزش می دهیم زیرا پلی یورتان محصول حساسی است و بدون پشتیبانی معنا ندارد.

یکی از ویژگی های تولید در کارخانه ما، راکتورهای تمام خودکار هستند و فرمولاسیون های ما ثابت است به نحوی که اگر مشتری فرمولی را خرید در دفعه بعد تغییر احساس نمی کند. علاوه بر آن، دقت در اندازه گیری و کنترل کیفی باعث شده است که در نمایشگاه های خارجی کیفیت محصولات ما با شرکت های اروپایی و ترکیه قابل قیاس باشد.

شرکت ما محصول تحریم است و در بین در شرکت های داخلی وضعیت خوبی داریم و جزء سه نفر اول بازار ایران هستیم.
در پایان لازم به ذکر است که پلی یورتان یکی از عوامل سنجش رفاه در کشورها است و نیاز وسیعی به آن در کشور وجود دارد؛ بنابراین خواهش بر این است که برای تبلیغات و شناخت آن کمک کنیم و پیشنهاد می شود که دولت از حضور شرکت ها در نمایشگاه های خارجی حمایت کند.

منبع: مجله بسپار شماره 235 که در اردیبهشت 1401 منتشر شده است.

مجله ایمن پلیمر شیمی

دانستنی‌های پلی یورتان