ایمن پلیمر شیمی

متیلن کلراید چیست

متیلن کلراید چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

تاریخ انتشار : 26 اسفند 1402
متیلن کلرید که به دی کلرومتان نیز معروف است، یک هیدروکربن C1 کلردار با فرمول CH2Cl2است. این ماده که یک مایع شفاف و اشتعال ناپذیر با نقطه جوش پایین -40 درجه سلسیوس- و انرژی تبخیر کم – حدود 9 برابر کمتر از آب – است، پایداری شیمیایی خوبی دارد و انحلال پذیری عالی را برای […]

متیلن کلرید که به دی کلرومتان نیز معروف است، یک هیدروکربن C1 کلردار با فرمول CH2Cl2است.

این ماده که یک مایع شفاف و اشتعال ناپذیر با نقطه جوش پایین -40 درجه سلسیوس- و انرژی تبخیر کم – حدود 9 برابر کمتر از آب – است، پایداری شیمیایی خوبی دارد و انحلال پذیری عالی را برای بسیاری از مواد فراهم میکند.

متیلن کلراید چه کاربردهایی دارد؟

متیلن کلرید، به عنوان حلال در دفع کننده ها و حذف کننده های رنگ مورد استفاده قرار می گیرد؛ همچنین به عنوان حلال در فرایند ساخت داروها و پوشش های فیلم مورد استفاده قرار می گیرد؛ به عنوان حلال تمیزکننده و براق کننده فلز در صنایع الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان عامل دمنده در تولید فوم یورتان مورد استفاده قرار می گیرد.

متیلن کلرید، به عنوان پیشران در ایروزیل ها برای تولید محصولاتی مانند رنگ، محصولات خودرو و اسپری حشرات مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک حلال استخراج الئورزین ادویه ها، رازک و برای حذف کافئین از قهوه مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود، به علت نگرانی از وجود باقیمانده حلال، اغلب حذف کننده های کافئین دیگر از متیلن کلرید استفاده نمی کند. متیلن کلرید برای کاربرد به عنوان ضد عفونی کننده پس از برداشت برای دانه ها و توت ها و عامل حذف رنگ سبز در مرکبات ، مجاز شده است.

مقاله تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه شرکت ایمن پلیمر شیمی

استفاده از مقالات تنها با ذکر منبع مجاز است.

متیلن کلراید به عنوان یکی از محصولات شرکت ایمن پلیمر شیمی ارائه می گردد. برای دریافت قیمت و اطلاعات فنی با تلفن های 88751095 – 021 تماس بگیرید.

مجله ایمن پلیمر شیمی

دانستنی‌های پلی یورتان